Montáž bazénu


Postupy prací:

Různé tvary a rozměry
Před prvním výkopem montážník vyznačí konečné umístění bazénu. Výkop by měl být na všech stranách o 0,5m větší než je rozměr bazénu.


Po vyhloubení otvoru pro bazénovou soupravu, kterou zajišťuje vždy subdodavatelská firma (zemní práce), se do výkopu nasype štěrk ve vrstvě cca 20cm. Poté se montuje „ztracené bednění“. Bednění je složeno z žeber o šíři 25cm, lisovaných vstřikováním polypropylenu. Spojení těchto panelů výplně určují tvar a rozměry budoucího bazénu. Výplňové panely bednění spojí montážník do libovolného tvaru, vyarmuje a vybetonuje dno a stěny hustou betonovou směsí. V jediné operaci je pevně spojeno dno a stěny bazénu. Tím je vytvořena monolitická a samonosná kce. Dno bazénu se pokryje povrchovou stěrkou, po zatvrdnutí se vybrousí do hladka. Součástí dokončení montáže hrubé stavby je také osazení technologické jímky pro umístění filtrační jednotky. Bazén je tak připraven přijmout výstelku (folie).

Montáž bazénu Montáž bazénu Montáž bazénu Montáž bazénu Montáž bazénu


Výstelka je již připravena na rozměr bazénu přímo od výrobce. Montážníci přichytí výstelku (liner) pomocí speciálních uchycujících profilů. Výstelka přilehne na dno i na boční hladkou stěnu bednění.

Montáž bazénu